Geoblog.pl    taipan    Podróże    Tajlandia 2012    KOH TAO

KOH TAO

Tajlandia, Koh Tao

KOH TAO
Hurrra, jestesmy na wyspie, w dodatku otoczonej ze wszystkich stron morzem!
Wybor pad na Koh Tao, po krotkiej rozmowie z pewnym Anglikiem, ktory twierdzil, ze jest to najlepsze miejsce w Tajlandii do snorkelingu i nurkowania oraz jest tam bardzo spokojnie. Na miejscu okazalo sie niespodziewanie, ze z powodu wracajacego w listopadzie monsunu, jestesmy poza sezonem, latwo wiec znalezc tani pokoj z widokiem na morze.
Rafa okazala sie byc mocno przereklamowana, nawet nie umywa sie do tej na Filipinach czy w Indonezji, natomiast jest tu cale mnostwo kolorowych, slicznych, pysznych ryb. Sa ich miliony, a nawet tysiace. W zwiazku z tym pozyczylismy kajak i spedzilismy trzy dni na eksplorowaniu zatoczek w okolicy. I to w zasadzie tyle.
Jeszcze tylko uwaga natury ogolnej. Po kilku dniach w Tajlandii stwierdzilismy, ze nie oplaca sie tu byc przedsiebiorczym, w przeciwienstwie do innych krajow Azji. Szybciej i taniej jest zamowic wszystko w hotelu, w ktorym sie mieszka, zamiast kombinowac lokalny transport. Bardzo jestesmy z tego powodu niezadowoleni i probujemy sobie utrudniac podroz na wszelkie mozliwe sposoby. I tak, juz pierwszego dnia w Bangkoku, Dzordz wyrzucil do smietnika bilety na autobus i prom, majace nam w prosty sposob umozliwic dotarcie na poludnie kraju. Niestety moja osoba utkwila chyba gleboko w pamieci Bardzo Milego Pana w Rozowej Koszulce Sprzedajacego Bilety, gdyz bez problemu wystawil nam duplikaty. Tych niestety nie zdazylismy zgubic.
(T')

INFO
Nocleg Carabao Dive Resort. 500B za pokoj przy plazy z widokiem na morze. Wiatrak, free wifi. Oczywiscie mozna taniej, ale w bungalowach za 300B nie ma np. gniazdek elektrycznych. Z wifi tez roznie.
Baardzo dobre tajskie jedzenie u Chefa Sachy. Tanie jedzenie w Haad Maad.
Kajaki sit on top - normalnie 500B, mysmy dostali za 300 od przemilego austriaka w Laem Klong Resort.

Agata B.
Agata B. - 2012-11-14 10:16
Cudownie.
czy życzyć Państwu dużo utrudnień??;-) moze bez przesady,co?:-)
buźka,uważajta na siebie!

agnes
agnes - 2012-11-14 14:36
No wreszcie można poczytać o waszych wojażach :), czekamy z niecierpliwością na cd

żywy
żywy - 2012-11-15 22:34
a swoją drogą jak tak dalej będziecie się szlajać po bezludnych opuszczonych resortach to jednak nie ma co liczyć na lokalne piękności...

j.
j. - 2012-11-16 13:02
Wbrew obiegowej opinii, poziom lokalnej pieknosci niebezpieczniiea zbliza sie do filipinskiego :-) ale zrobimy, co sie da.

ojce
ojce - 2012-11-16 21:18
Łasuchy :-) A jak zdobywaliście te pyszne rybki? Nadziewaliście je prymitywnie na oścień czy nowomodnie wędkowali?

Siostra Magdalena
Siostra Magdalena - 2012-11-24 16:16
Zapomniałam o tym wcześniej, ale spróbuj ciociu popytać czy tam przypadkiem nie sprzedają ziela Babci (czyt. Babczi). Może to być samo ziele albo jakiś specyfik z nim na bielactwo, wiem że można go kupić w Indiach, nie wiem czy w Tajlandii, ale zapytać nie zaszkodzi... Może jak będzie okazja to popytaj czy może tam mają jakieś inne zioła, którymi to leczą. Wiem, że w tamtym regionie próbują ciągle to leczyć ziołami. Byłabym dozgonnie wdzięczna :-) oczywiście oddam kaskę.

taipan
jacek laskowski