Geoblog.pl    taipan    Podróże    Tajlandia 2012    BANGKOK REAKTYWACJA

BANGKOK REAKTYWACJA

Tajlandia, bangkok

Jestesmy ponownie w Bangkoku. Z przykroscia stwierdzamy, ze jeszcze nie wyrosly nam ogony.

Przy okazji bilans dnia, czyli prostowanie nadmiernie entuzjastycznych opinii na temat zwiedzonych przez nas miejsc.
1. Nie jest prawda, ze w Bangkoku mozna kupic wszystko i nie warto przed wyjazdem robic zakupow w Polsce.
Przykladowo, przez dwa dni nie udalo nam sie nigdzie dostac:
przejsciowki usb host do tabletu, przejsciwki z karty SD na CF, czolowki, ladowarki do akumulatora do Canona... nie ma nawet tak podstawowych artykulow, jak silikonowe gekony i chnskie kotki machajace lapka. Zalosne. W czterech wielkich centrach handlowych nie ma ani jednego sklepu ze sprzetem turystycznym z prawdziwego zdarzenia.
2. Chatuchak moze i jest najwiekszym bazarem w tej czesci azji - dla osob, ktore nie byly na stadionie dziesieciolecia. Przeszlismy go wzdluz i wszerz w dwie godziny. Silikonowych gekonow nie stwierdzono.
3. Chinska dzielnica od strony rzeki wcale nie wyglada, jak slumsy. Wyglada normalnie azjatycko. Swiatynia zlotego buddy, to tylko strata czasu. Jedzcie do Mandalay.

zywy
zywy - 2012-11-28 23:31
ostatnio widziałem chińskie kotki machające łapką w Colmar, możliwe, że wszystkie chińskie kotki machające łapką wywieziono z Bangkoku do Alzacji

ojce
ojce - 2012-11-29 09:30
Dlaczego tylko ogony? Równie wiele było dziobów i skrzydeł :)

barteka
barteka - 2012-11-29 17:29
To nie Hong Kong - tam się wynalazki kupuje...

barteka
barteka - 2012-11-29 17:33
Jeśli chodzi o przejściówki to może podeślemy od nas z Polski (u nas tego dużo)?
Będzie za 3 dni, ale ta cena... ;)

agnes
agnes - 2012-12-02 20:56
Dobrze, że oprócz wszechobecnych pięknie wyeksponowanych owoców morza jadają tam jeszcze smakowicie wyglądające słodkie owocki
Inaczej nie miałabym co jeść ;)

taipan
jacek laskowski